Kdo by netoužil být stále zdravý, fit a bez možnosti onemocnět. Představa je to hezká, ale bohužel nereálná. Naštěstí existují přírodní byliny, které pomáhají lidský organismus posilovat a bránit tak nakažení se civilizační chorobou. O jakou bylinu se jedná? Jedná se o ženšen.

Účinné látky v ženšenu

Ženšen obsahuje účinné látky, které se nazývají ginsenosidy. Aktivní látky, ginsenosidy, se vyskytují ve všech druzích ženšenu a mají různé léčivé účinky. Nejúčinnější ginsenosidy jsou v korejském ženšenu a patří sem ginsenosidy Rb1, Rb2, Rc, Rd, Re, R, VgRg2, Rg3, Rh1, Rh2, Ro.

Ženšen zdraví prospívá

Hodnota korejského ženšenu je ve světě známa od 4.století př.n.l. Z tehdejší doby je zdokumentovaný jako nově objevená medicína. Také se dochovala světově nejstarší lékařská kniha Shen Nung Pen-Ts’ao-ching, která popisuje oblasti produkce ženšenu, jeho léčivé účinky, a že nejkvalitnější ženšen pochází z Korejského království.

Ženšen posiluje fyzickou sílu, psychickou odolnost, imunitu, vitalitu, pomáhá při relaxaci a díky vysokému obsahu saponinů zvyšuje schopnost soustředit a učit se, uklidňuje nervy, zlepšuje zrak, reguluje krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Korejský ženšen je vhodný při léčbě cukrovky, jelikož upravuje zvýšenou hladinu cukru v krvi, aniž by ovlivňoval její běžnou hladinu. Jako lék na cukrovku byl v Koreji používán již v historii a je vhodný jako prevence i proti dalším nemocem. Má ochranný účinek proti radioaktivnímu záření a snižuje jeho následky. Pokud je užíván dlouhodobě, podporuje dlouhověkost. Ženšen tedy celkově doplňuje energii a celkově udržuje psychickou stabilitu. Působí antioxidačně a preventivně a brání vzniku nádorových buněk.

Ženšen jako dárek

Ženšen

Ženšen

Ženšenových produktů je na trhu několik. Je dobré se zaměřit na ty kvalitní s ověřeným certifikátem jako např na www.ginsengeurope.com Můžete tak koupit svým blízkým dárek v podobě ženšenových ampulí, nápojů nebo tabletek. Účinná je i ženšenová kosmetika, kterou ocení především ženy.