Chcete žít zdravé? Podívejte se, jaké jsou zásady zdravého životního stylu!

Zdravý životní styl nás může zcela pohltit. Je v módě a řada výrobků a reklam se nás snaží přesvědčit, že právě jimi propagovaný výrobek nám pomůže žít v intencích zdravého životního stylu. Ačkoli nám řada moderních vymožeností může usnadnit to, čemu se říká zdravý životní styl, stále bychom si měli zachovávat selský rozum. Připravili jsme pro vás několik zásad, které vám mohou pomoci najít cestu k vašemu zdravému životnímu stylu.

Zdravý životní styl a potraviny

Netrpíme hladomorem a máme možnost volby. Přesto je řada lidí obézních nebo naopak extrémně hubených (řeč je zejména o dívkách trpících anorexií). Tlaky společnosti jsou velké. Jíst bychom měli to, co nám chutná a zároveň je zdraví prospěšné. Nezapomínejte na čerstvou zeleninu a ovoce, dopřejte si občas bio potraviny, zařaďte do svého jídelníčku celozrnné pečivo, bílé maso a kvalitní sýry. Ale čas od času si dovolte i nějakou tu sladkost – nemusí jít hned o tučný dort plný krému, skvělou alternativou je třeba tvarohový nebo ovocný zákusek.

Zdravý životní styl a pohyb

Sedavé zaměstnání, pohodlná doprava automobilem, nedostatek čerstvého vzduchu. To vše není zrovna dobré pro naše zdraví. Dopřejte si proto rozumný pohyb na čerstvém vzduchu – stačí třeba pravidelné procházky v lese.

Někdy nastávají zajímavé paradoxy – v rámci honby za moderním zdravým životním stylem nás netrápí vyjít z domu, nasednout do auta, jet půl hodiny do fitnesscentra, tam si hodinu zachodit na běžícím pásu a pak jet půl hodiny zpět domů. Nebyla by ta procházka na čerstvém vzduchu lepší?

Zdravý životní styl a životní prostředí

Ke zdravému životnímu stylu patří i rozumný přístup k ochraně životního prostředí. Místo auta zkuste občas provětrat kolo. Využívejte doma úsporné elektrospotřebiče (například ledničku už koupíte v úsporné třídě A+++, které má o 25 % menší spotřebu než A+). Při mytí nádobí zkuste omezit spotřebu vody a místo koupele ve vaně si dejte raději sprchu.

A v rámci vašeho zdravého životního stylu dodržujte také zlaté pořekadlo „všeho s mírou.“