Zařizujte si domácnost, a protože jste nadšenci do zelených věcí, chcete si pořídit nábytek, který je potažen eko kůží? O co jde? Jaké jsou výhody a nevýhody eko kůže?

Dát dnes na výrobek nálepku eko nebo bio je vděčným obchodním tahem. Zelené věci prostě letí. A tak se dnes setkáme už i s označením eko kůže.

Označení eko kůže neznamená, že byla vyrobena šetrným nebo ekologickým způsobem. Jinak řečeno, jde o umělou kůži, po které sáhnou raději ti, kterým se příčí pomyšlení, že kůže pochází ze zvířete. Anebo ti, kteří nemají na sedačku z pravé kůže peníze. Eko kůže je totiž levnější. A není to jediná její výhoda.

Výhody a nevýhody eko kůže

Eko kůže, které se také říká umělá ušeň, splní bezesporu naše nároky na pohodlné sezení a pěkný vzhled. Eko kůže se vyrábí z více vrstev a je věrnou napodobeninou pravé kůže. Kromě toho, že dobře vypadá, je také odolná, pevná a prodyšná. Vybírat můžete z různých barev eko kůže a všechny jistě potěší, že sedačka z eko kůže je až o polovinu levnější než ta z kůže pravé.

Na druhou stranu, eko kůže není tak odolná, jako pravá kůže. Po čase se může opotřebovat a na místech, kde na sedačce nejčastěji sedíte, může být prodřená. Prodloužit životnost eko kůže můžete správnou údržbou.

Můžete jí najít například v katalogu od Bonprix.

Jak udržovat eko kůži?

  • Eko kůži se snažte chránit před přímým a prudkým slunečním zářením. Zabráníte tak jejímu vyšisování. Řešením jsou například rolety nebo závěsy. Přes sedačku také můžete dát potah nebo přehoz.
  • Pro eko kůži je ideální teplota 15 – 25 °C. Proto dbejte i o to, abyste v místnosti neměli příliš přetopeno.
  • Eko kůži pravidelně otírejte navlhčeným hadříkem. Chemické čisticí prostředky raději nepoužívejte nebo sáhněte po těch, které jsou určeny pro údržbu kůže. Jestliže potřebujete vyčistit větší skvrny, ideální je líh nebo technický benzín.
  • Dávejte si pozor. Zvláště pak, pokud si pořídíte sedačku ze světlé eko kůže. Takové rozlité červené víno může způsobit nenávratné škody.