K čištění pleti nestačí mýdlo a voda. Podívejte si, jak si správně vyčistit pleť a vyhněte se řadě nepříjemností, jako jsou nepěkné pupínky.

Mít krásnou čistou pleť je snem řady žen. Jenže jen k málokterým z nás byla příroda tak štědrá, že jim dokonalou pleť. Předejít různým nepříjemnostem s pletí pomůže správná péče. Kromě kvalitních krémů je důležité i správné čištění pleti.

Pravidelné čištění pleti je důležité

Proč si pleť pravidelně čistit? Žijeme v prostředí, které není příliš čisté. Každý den na naši pleť útočí řada negativních faktorů, zvláště pak pokud žijeme ve městě. K nečistotám se přidává také stres nebo nevhodná strava. Navíc pleť pravidelně zatěžujeme líčidly. Každý večer bychom si proto měli udělat pár minut pro sebe a pleť dokonale vyčistit a odlíčit.

Čištění pleti: Jak na to?

Sehnat dnes pleťovou vodu nebo pleťové mléko, které vám pomohou vyčistit pleť, není problém. Dejte přednost kvalitním a ověřeným výrobkům a vyhýbejte se levným značkám. Ideální je, pokud si pro čištění pleti pořídíte bio kosmetiku, která je šetrná nejen k vám, ale také k životnímu prostředí.

Samotné čištění pleti je pak jednoduché – na tampon naneste trochu pleťové vody nebo mléka a smyjte s jeho pomocí z pleti nečistoty. Pokud je tampon extrémně špinavý, neváhejte vzít ještě jeden a pleť řádně očistit. Pak aplikujte krém.

Kdy čistit pleť?

Ideální je provádět čištění pleti ráno a večer. Večer proto, že po celém dnu je pleť unavená a „nasáklá“ všemi nečistotami. Večerní čištění pleti bychom neměli vynechat i z toho důvodu, že odstraníme zbytek líčidel. Ráno proto, že přes noc naše tělo vylučuje přes kůži škodliviny, což se nevyhne ani pleti.

Čištění pleti a bylinky

Pro čištění pleti můžeme využít také bylinky. Vyzkoušejte například odvar z heřmánku nebo měsíčku lékařského. Obě bylinky mají léčivé a hojivé účinky, což vaše pleť jistě ocení.