Toužíte po vlastním krbu, ale bydlíte v bytě? I tak ho můžete mít! Již nějakou dobou jsou na trhu bio krby. Jak fungují? Proč nepotřebují komín? Hodí se i pro vás?

Krb dokáže oživit a zkrášlit každou místnost. Zvláště v dlouhých zimních večerech oceníme plápolající plameny. Vlastní krb však už není jen výsadou těch, kteří bydlí v rodinném domě. Krb můžete mít i v panelovém bytě!

Samozřejmě, že ne klasický krb na tuhá paliva. Do bytu si ale můžete pořídit bio krb, který nepotřebuje komín.

Bio krb: Jak funguje?

Princip bio krbů je v podstatě jednoduchý. V bio krbu se nespaluje dřevo, ale bio alkohol, jako je například bio líh. Hoření bio alkoholu připomíná hoření dřeva, takže o plamen nepřijdete. Praskání dřeva si ovšem budete muset domyslet a ani s výhřevností na tom nejsou bio krby tak dobře jako krby klasické.

Bio krby oživí interiér

Bio krby ale bezesporu dají nový rozměr vašemu domovu. Jsou nápadité a mohou se stát zajímavou dominantou vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Bio krby jsou k dostání v různých tvarech, velikostech i barvách.

Výhodou je, že instalace bio krbů je velmi jednoduchá právě proto, že nepotřebujete komín. Nemusíte tedy nic bourat ani zdít. Bio krby jednoduše koupíte v obchodě, přinesete domů a topíte. Bio krby můžete také přenášet mezi místnostmi, takže jednou si můžete „zatopit“ v ložnici, jindy zase v obýváku. Mobilita bio krbů je možná díky samostatné hořákové komoře.

Bio krby nejsou drahé

Bio krby si může pořídit opravdu každý. Jak jsme již zmínili, prodávají se v různém designu a velikostech. Ty nejlevnější z nich pořídíte za pár tisíc korun. Ani bio líh není drahý – jedna hodina hoření vás vyjde asi na 15 korun.

Při topení v bio krbu nezapomínejte čas od času byt vyvětrat, protože při spalování alkoholu uniká oxid uhličitý a vodní pára a vám pak může přijít místnost „vydýchaná“. Spalování bio alkoholu ale škodlivé není.